V Brně řádí lupič, s nožem a obuškem přepadl už dvě herny

Brno - Dvě herny v centru Brna  se v posledních dnech staly cílem asi třicetiletého lupiče. V pondělí v ranních hodinách vešel do podniku v ulici Benešova a okradl číšnici o čtyři tisíce korun. Stejný pachatel má zřejmě na svědomí i úterní přepadení herny v ulici Štefánikova. Tentokrát ukradl asi dvacet tisíc korun. Policie po pachateli pátrá.

Třicetiletý muž loupil poprvé v Benešově ulici v Brně. „Pod pohrůžkou nože si vynucoval vydání finanční hotovosti. Na baru spatřil peněženku s částkou necelé čtyři tisíce korun, kterou odcizil. Couval k východu a na ženu za barem křičel, ať se nehýbe, nebo po ní nůž hodí,“ popsala pondělní incident policejní mluvčí Andrea Straková.

Zřejmě stejný pachatel hned v úterý rovněž v ranních hodinách přepadl hernu ve Štefánikově ulici. „Tentokrát byl muž ozbrojen teleskopickým obuškem a obsluze odcizil v hotovosti asi dvacet tisíc korun,“ uvedla Straková.

Popis pachatele podle policistů:

  • Věk kolem třiceti let
  • Výška 180 až 185 centimetrů
  • Vlasy oholené (jinak tmavé), tmavé obočí
  • Muž má vadu řeči, pravděpodobně koktá
  • Byl oblečen v tmavém oblečení (bunda „bomber“)

Pachatele obou přepadení zachytily bezpečnostní kamery. Policie po muži intenzivně pátrá a případné svědky žádá o pomoc.