Policisté v Ostravě šetří další případ hyenismu

Ostrava - Nevidomou a těžce nemocnou osmdesátiletou seniorku z Ostravy připravili zloději o celoživotní úspory. Předstírali,  že přišli na revizi topení a během údajné kontroly důchodkyni ukradli 100 tisíc korun.  Dvojici mužů podezírají policisté i z dalších podobných krádeží. 

Neuvěřitelný případ hyenismu zažila nevidomá Eliška Mlčochová. Do bytu pustila dva muže, kteří ji namluvili, že přišli udělat revizi topení. Jeden si s ní povídal a druhý místo kontroly kradl. „Měla jsem schované celoživotní úspory, které jsem šetřila opravdu po korunce, protože důchod nemám velký,“ říká skoro s pláčem. Vše vyšlo najevo druhý den, když seniorka chtěla poslat syna na nákup. „Zahájili jsme trestní řízení pro přečiny krádeže a porušování domovní svobody. Viníkům hrozí trest odnětí svobody až na pět let,“ uvedla mluvčí PČR Ostrava Gabriela Holčáková.

Podobných případů řešili policisté v Ostravě od začátku roku už 47. Seniory připravili o téměř jeden milion korun. Nejčastěji jim namluvili, že jsou jejich vnuci, nebo kontroloři elektrospotřebičů. Zřejmě na stejnou dvojici podvodníků narazil také 79letý senior, který bydlí ve stejné části Ostravy jako 80letá okradená důchodkyně. Přišel o 140 tisíc korun.