Za vraždu manželky mu hrozí dvacet let vězení

Olomouc - Krajský soud v Olomouci začal projednávat vraždu ženy z Jeseníku. Před senátem se z ní zpovídá její muž. Podle obžaloby jí zasadil třináct ran nožem. Hrozí mu až dvacet let vězení.

Nezaměstnaný a bez prostředků. V takové situaci byl Jaromír Čížek ve chvíli, kdy se podle obžaloby rozhodl vraždit. Jedním z motivů, proč na svou ženu zaútočil, byly právě peníze.  Sám to před soudem nepopřel. „Potřeboval jsem 750 korun na brýle. Manželka mi ten den ani nepopřála k svátku. Před očima mi udělalo klap a bylo hotovo,“ popsal. Ženu její pětapadesátiletý manžel napadl v jesenickém bytě letos v dubnu. Tragédii, po které zůstala ležet se třinácti bodnými ranami v těle, předcházela hádka. Svědci dnes u soudu potvrdili, že se manželé hádali často. Muž ženu už dříve několikrát zbil, když mu odmítla dát peníze. 

 

Podle žalobce si Jaromír Čížek počínal zvlášť nebezpečně. Útok si totiž předem promyslel. „Je tam časový prostor, kdy si uvědomil, že mu něco vadí a bude reagovat,“ vyjádřil se státní zástupce Lev Novák. Důležité jsou podle soudce v případu posudky znalců. Kvůli nim proto jednání odročil.