Tata Bojs zakončili turné v Raškovicích

I v malé obci se dá dělat velká kultura. Potvrzuje to beskydská vesnice Raškovice, která je v poslední době vyhlášená svými koncerty a mimořádnou atmosférou.

Na Plastic people přijeli do Raškovic lidé z okruhu sto kilometrů. Hrál tam Vladimír Mišík, Blue Efekt a další. Naposledy to byla pražská skupina Tatabojs.

„Je to unikát v rámci Český republiky. Je tady sympatické podhoubí a tak se mohlo stát, že i v takový malý vísce jako jsou Raškovice se může dít velká kultura,“ říká zpěvák a bubeník skupiny Tata Bojs Milan Cajs.

„Byli jsme zvědaví právě na toto místo, už jsme o něm předtím slyšeli různý věci, děly se tady skvělé koncerty,“ dodává také Mardoša z Tata Bojs.

Fenomenální hudební prostor vybudoval Jiří Kundel. Koncerty pořádá už řadu let, ale dříve je dělal pro havířovský  klub Stolárna. Na venkově s tím začal poté, co dostal nabídku provozovat restauraci Hotelu Ondráš.

„Na začátku si pletli název obce, než to našli na mapě. Díky tomu, že jsem některé kapely dělal už potřetí, počtvrté, nebyl problém s tím, že musí přijet na vesnici, kde je sedmnáct set obyvatel,“ vypráví dramaturg koncertů v Raškovicích Jiří Kundel. Na koncerty tam podle něho chodí více lidí než předtím do havířovské Stolárny.

„Docházíme na každý koncert. Chodíme vlastně jenom tady, je to tady bezva,“ říká žena, která bydlí v sousední vesnici Pražmo.

„Tu kapelu znám, sleduju, kde vystupují. A zdálo se mi lepší než do Ostravy jít na ně tady,“ vysvětluje divák z Havířova.

„Jsem nadšená i celá kapela. Jsme byli překvapení, když jsme přijížděli, tak jsme si říkali, že je to snad nějaký srub,“ říká Veronika Kratochvílová, zpěvkačka pražské skupiny Lus3, která vystoupila jako předkapela Tata Bojs.

Pražští muzikanti zakončili velké turné ranní beskydskou procházkou. Další koncert Tata Bojs je v pražské Akropoli.