Poslední Opava potrápila lídra soutěže

Opava - Suverénně nejlepší český basketbalový klub a lídr mužské soutěže Nymburk zavítal v minulém ligovém kole na palubovku poslední Opavy. Zápas však vůbec papírovým předpokladům neodpovídal a opavští svého soupeře donutili hrát o vítězství až do konce. Nymburk nakonec vyhrál těsně 79:72.

Opava do utkání vstoupila daleko lépe, v 5. minutě nečekaně vedla 18:9 a po deseti minutách pak 24:17. Ještě první poločas byl naprosto vyrovnaný a domácí šli do šaten jen s jednobodovým mankem 41:42. I ve druhém poločase domácí pokračovali v nadšeném výkonu, Nymburk sice zlepšil obranu a dostal se až do sedmnáctibodového vedení, ale Opava se nevzdávala a před koncem utkání se dostala opět na dostřel. Na obrat už ovšem síly neměla a tak lídr soutěže zvítězil poměrem 79:72. Velmi dobrý výkon podal domácí pivot Martin Miklósik, který v létě z Opavy přestoupil právě do Nymburku, ale před několika týdny se vrátil na hostování do Slezska.

Reportáž Davida Procházky (zdroj: ČT24)