Bezohlednému řidiči hrozí až šest let vězení

Olomouc - Policisté po třech měsících vyšetřování obvinili 31letého muže, který zavinil v září smrtelnou nehodu v Olomouci–Týnečku. Svým sportovním autem narazil z boku do odbočující Škody Fabie. Na místě zemřel třicetiletý mladík, jeho přítelkyně utrpěla poranění hlavy a nohy.

Nehoda, která se stala 17. září, zablokovala výpadovku na Šternberk v polovině září. Z osobního auta zůstaly jen trosky. „Na místě po nehodě byly tři osoby. Jednu hasiči s těžkým zraněním z auta vyprostili, druhá byla na místě mrtvá,“ uvedl tiskový mluvčí HZS Olomouckého kraje Zdeněk Hošák. Mladík ve Fabii odbočoval vlevo mimo silnici. Dával přednost protijedoucím vozidlům a tak se za ním vytvořila kolona. Ve chvíli kdy chtěl manévr dokončit, přiřítil se Mercedes a bočně do Fabie narazil. Jeho řidiči se zřejmě ve frontě nechtělo čekat. Podle odhadů musel jet řidič téměř stokilometrovou rychlostí, přitom v celém úseku platí nařízená rychlost40 kilometrůza hodinu. Už na místě bylo jasné, že za fatální následky nehody může právě rychlost. „Za nehodu může zřejmě nepřiměřená rychlost Mercedesu, ale vše je v šetření,“ vyjádřil se tiskový mluvčí Policie ČR Olomouckého kraje Michal Pižurin.

 

„31letému muži z Olomouce bylo sděleno obvinění pro přečiny těžké ublížení na zdraví z nedbalosti a usmrcení z nedbalosti,“ dodal mluvčí Policie ČR Olomouc Petr Čundrle. K okolnostem nehody se dnes obviněný řidič vyjadřovat nechtěl. Za neúmyslně způsobenou nehodu mu hrozí šest let vězení.