Za šikanování nájemníků dostal majitel domu podmínku

Brno - Krajský soud v Brně potvrdil tříletý trest s pětiletým podmíněným odkladem pro Richarda Soukala. Dopustil se porušování domovní svobody, násilí proti skupině obyvatelů, hanobení národa a  rasy a nebezpečného vyhrožování. Pachatel těchto činů se jednání nezúčastnil, je totiž v péči psychiatrů, protože se pokoušel přesvědčit soud o tom, že skutky spáchal v něpříčetnosti. To se mu ale nepodařilo.

Richard Soukal v květnu letošního roku krátce po půlnoci přišel do svého penzionu v Brně a odemkl jeden z pokojů.  Nájemcům vulgárně nadával slovy „Noční kontrola, otevřete dveře, k…. cigánský, otevřete, já vás postřílím!“ a mířil na ně svou plynovou pistolí. Následně vešel do dalšího z pokojů o patro níž, přistoupil k tříleté dceři nájemnice a přiložil ji hlaveň pistole k hlavě se slovy „Kdo půjde na řadu jako první?“

Pachatel se před soudem hájil tím, že mu nájemníci dlužili peníze. Soudce Krajského soudu v Brně dnes jen v plné výši potvrdil výši trestu, kterou Richardu Soukalovi udělil soud městský. Neuvěřil totiž tomu, že by pachatel spáchal tento skutek v něpříčetnosti.