Přehled nominací

Přehled nominací na filmové ceny Oscar za rok 2011:

Nejlepší film:

  • The Artist - producent Thomas Langmann, režie Michel Hazanavicius
  • Děti moje - producenti Jim Burke, Alexander Payne a Jim Taylor, režie Alexander Payne
  • Neuvěřitelně hlasitě & nesmírně blízko - producent Scott Rudin, režie Stephen Daldry
  • Černobílý svět - producenti Brunson Green, Chris Columbus a Michael Barnathan, režie Tate Taylor
  • Hugo a jeho velký objev - producenti Graham King a Martin Scorsese, režie Martin Scorsese
  • Půlnoc v Paříži - producenti Letty Aronson a Stephen Tenenbaum, režie Woody Allen
  • Moneyball - producenti Michael De Luca, Rachael Horovitz a Brad Pitt, režie Bennett Miller
  • Strom života - nominovaní producenti budou určeni později, režie Terrence Malick
  • Válečný kůň - producenti Steven Spielberg a Kathleen Kennedyová, režie Steven Spielberg

Režie:

  • Michel Hazanavicius - The Artist
  • Alexander Payne - Děti moje
  • Martin Scorsese - Hugo a jeho velký objev
  • Woody Allen - Půlnoc v Paříži
  • Terrence Malick - Strom života

Herec v hlavní roli:

  • Demián Bichir - Za lepší život
  • George Clooney - Děti moje
  • Jean Dujardin - The Artist
  • Gary Oldman - Jeden musí z kola ven
  • Brad Pitt - Moneyball

Herečka v hlavní roli:

  • Glenn Closeová - Albert Nobbs
  • Viola Davisová - Černobílý svět
  • Rooney Maraová - Muži, kteří nenávidí ženy
  • Meryl Streepová - Železná lady
  • Michelle Williamsová - Můj týden s Marilyn Monroe

Herec ve vedlejší roli:

  • Kenneth Branagh - Můj týden s Marilyn Monroe
  • Jonah Hill - Moneyball
  • Nick Nolte - Warrior
  • Christopher Plummer - Začátky
  • Max von Sydow - Neuvěřitelně hlasitě & nesmírně blízko

Herečka ve vedlejší roli:

  • Bérénice Bejoová - The Artist
  • Jessica Chastainová - Černobílý svět
  • Melissa McCarthyová - Ženy sobě
  • Janet McTeerová - Albert Nobbs
  • Octavia Spencerová - Černobílý svět

Neanglicky mluvený film:

  • Býčí šíje - Belgie, režie Michael R. Roskam
  • Hearat Šulajim (Poznámka pod čarou) - Izrael, režie Joseph Cedar
  • Monsieur Lazhar (Pan Lazhar) - Kanada, režie Philippe Falardeau
  • Rozchod Nadera a Simin - Írán, režie Asghar Farhádí
  • W ciemności (V temnotách) - Polsko, režie Agnieszka Hollandová

Nejlepší animovaný film:

  • Une vie de chat (Kočičí život) - režie Alain Gagnol a Jean-Loup Felicioli
  • Chico & Rita - režie Fernando Trueba a Javier Mariscal
  • Kung Fu Panda 2 - režie Jennifer Yuhová Nelsonová
  • Kocour v botách - režie Chris Miller
  • Rango - režie Gore Verbinski

Kamera:

  • Guillaume Schiffman - The Artist
  • Jeff Cronenweth - Muži, kteří nenávidí ženy
  • Robert Richardson - Hugo a jeho velký objev
  • Emmanuel Lubezki - Strom života
  • Janusz Kamiński - Válečný kůň

Původní scénář:

  • Michel Hazanavicius - The Artist
  • Annie Mumoloová a Kristen Wiigová - Ženy sobě
  • J. C. Chandor - Margin Call
  • Woody Allen - Půlnoc v Paříži
  • Asghar Farhádí - Rozchod Nadera a Simin

Scénář podle předlohy:

  • Alexander Payne, Nat Faxon a Jim Rash - Děti moje
  • John Logan - Hugo a jeho velký objev
  • George Clooney, Grant Heslov a Beau Willimon - Den zrady
  • Steven Zaillian, Aaron Sorkin a Stan Chervin - Moneyball
  • Bridget O'Connorová a Peter Straughan - Jeden musí z kola ven

Hudba:

  • John Williams - Tintinova dobrodružství
  • Ludovic Bource - The Artist
  • Howard Shore - Hugo a jeho velký objev
  • Alberto Iglesias - Jeden musí z kola ven
  • John Williams - Válečný kůň

Nejlepší píseň:

  • Man or Muppet - hudba a text Bret McKenzie - film Mupeti
  • Real in Rio - hudba Sergio Mendes a Carlinhos Brown, text Siedah Garrettová - film Rio

  Výprava a dekorace:

  •   Laurence Bennett a Robert Gould - The Artist
  •   Stuart Craig a Stephanie McMillanová - Harry Potter a Relikvie smrti - část 2
  •   Dante Ferretti a Francesca Lo Schiavoová - Hugo a jeho velký objev
  •   Anne Seibelová a Hélene Dubreuilová - Půlnoc v Paříži
  •   Rick Carter a Lee Sandales - Válečný kůň

 Kostýmy:

  •   Lisy Christlová - Anonym
  •   Mark Bridges - The Artist
  •   Sandy Powellová - Hugo a jeho velký objev
  •   Michael O'Connor - Jana Eyrová
  •   Arianne Phillipsová - W.E.

 Masky:

  •   Martial Corneville, Lynn Johnstonová a Matthew Mungle - Albert Nobbs
  •   Edouard Henriques, Gregory Funk a Yolanda Toussiengová - Harry Potter a Relikvie smrti - část 2
  •   Mark Coulier a J. Roy Helland - Železná lady

 Střih:

  •   Anne-Sophie Bionová a Michel Hazanavicius - The Artist
  •   Kevin Tent - Děti moje
  •   Kirk Baxter a Angus Wall - Muži, kteří nenávidí ženy
  •   Thelma Schoonmakerová - Hugo a jeho velký objev
  •   Christopher Tellefsen - Moneyball

Zvuk:

  •   David Parker, Michael Semanick, Ren Klyce a Bo Persson - Muži, kteří nenávidí ženy
  •   Tom Fleischman a John Midgley - Hugo a jeho velký objev
  •   Deb Adairová, Ron Bochar, Dave Giammarco a Ed Novick - Moneyball
  •   Greg Russell, Gary Summers, Jeffrey Haboush a Peter Devlin - Transformers 3
  •   Gary Rydstrom, Andy Nelson, Tom Johnson a Stuart Wilson - Válečný kůň

 Zvukové efekty:

  •   Lon Bender a Victor Ray Ennis - Drive
  •   Ren Klyce - Muži, kteří nenávidí ženy
  •   Philip Stockton a Eugene Gearty - Hugo a jeho velký objev
  •   Ethan Van der Ryn a Erik Aadahl - Transformers 3
  •   Richard Hymns a Gary Rydstrom - Válečný kůň

Vizuální efekty:

  •   Tim Burke, David Vickery, Greg Butler a John Richardson - Harry Potter a Relikvie smrti - část 2
  •   Rob Legato, Joss Williams, Ben Grossman a Alex Henning - Hugo a jeho velký objev
  •   Erik Nash, John Rosengrant, Dan Taylor a Swen Gillberg - Ocelová pěst
  •   Joe Letteri, Dan Lemmon, R. Christopher White a Daniel Barrett - Zrození Planety opic
  •   Scott Farrar, Scott Benza, Matthew Butler a John Frazier - Transformers 3

Celovečerní dokument:

  •   Hell and Back Again (Do pekla a zpátky) - režie Danfung Dennis
  •   If a Tree Falls: A Story of the Earth Liberation Front (Když padne strom: Příběh Fronty za osvobození Země) - režie Marshall Curry a Sam Cullman
  •   Paradise Lost 3: Purgatory (Ztracený ráj 3: Očistec) - režie Joe Berlinger a Bruce Sinofsky
  •   Pina - režie Wim Wenders
  •   Undefeated (Neporažení) - režie Daniel Lindsay a T. J. Martin

 Krátkometrážní dokument:

  •   The Barber of Birmingham: Foot Soldier of the Civil Rights Movement (Holič z Birminghamu: Pěšák hnutí za lidská práva) - režie Gail Dolginová a Robin Frydayová
  •   God Is the Bigger Elvis (Bůh je větší než Elvis) - režie Rebecca Camissaová
  •   Incident in New Baghdad (Incident v Novém Bagdádu) - režie James Spione
  •   Saving Face (Uchovat si tvář) - režie Daniel Junge
  •   The Tsunami and the Cherry Blossom (Cunami a květy třešní) - režie Lucy Walkerová

 Krátkometrážní animovaný film:

  •   Dimanche/Sunday (Neděle) - režie Patrick Doyon
  •   The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore (Úžasné létající knihy pana Morrise Lessmorea) - režie William Joyce a Brandon Oldenburg
  •  La Luna (Měsíc) - režie Enrico Casarosa
  •   A Morning Stroll (Ranní procházka) - režie Grant Orchard
  •   Wild Life (Divoký život) - režie Amanda Forbisová a Wendy Tilbyová

 Krátkometrážní hraný film:

  •   Mše svatá - režie Peter McDonald
  •   Raju (Rádžu) - režie Max Zähle
  •   The Shore (Pobřeží) - režie Terry George
  •   Time Freak (Exot ztracený v čase) - režie Andrew Bowler
  •   Tuba Atlantic - režie Hallvar Witzö