Přehled nominací a udělených cen

Přehled filmů a tvůrců nominovaných na filmové ceny Český lev 2011 a seznam vítězů již vyhlášených kategorií:

Nejlepší film:
Alois Nebel; Nevinnost; Odcházení; Poupata; Rodina je základ státu

Nejlepší dokument:
Divadlo Svoboda (Jakub Hejna); Nickyho rodina (Matej Mináč); Pod sluncem tma (Martin Mareček); Trafačka - Chrám svobody (Saša Dlouhý, Roman Vávra); Vše pro dobro světa a Nošovic (Vít Klusák)

Nejlepší režie:
Tomáš Luňák (Alois Nebel); Jan Hřebejk (Nevinnost); Václav Havel (Odcházení); Zdeněk Jiráský (Poupata); Robert Sedláček (Rodina je základ státu)

Ženský herecký výkon v hlavní roli:
Anna Geislerová (Nevinnost); Dagmar Havlová-Veškrnová (Odcházení); Ivana Chýlková (Perfect Days - I ženy mají své dny); Malgorzata Pikusová (Poupata); Eva Vrbková (Rodina je základ státu)

Ženský herecký výkon ve vedlejší roli:
Taťjana Medvecká (Dům); Anna Linhartová (Nevinnost); Vlasta Chramostová (Odcházení); Zuzana Bydžovská (Perfect Days - I ženy mají své dny); Simona Babčáková (Rodina je základ státu)

Mužský herecký výkon v hlavní roli:
Miroslav Krobot (Dům); Karel Roden (Lidice); Josef Abrhám (Odcházení); Vladimír Javorský (Poupata); Ondřej Vetchý (Vendeta)

Mužský herecký výkon ve vedlejší roli:
Karel Roden (Alois Nebel); Hynek Čermák (Nevinnost); Oldřich Kaiser (Odcházení); Ondřej Sokol (Perfect Days - I ženy mají své dny); Oldřich Kaiser (Vendeta)

Nejlepší scénář:
Zdeněk Mahler (Lidice); Petr Jarchovský (Nevinnost); Václav Havel (Odcházení); Zdeněk Jiráský (Poupata); Robert Sedláček (Rodina je základ státu)

Nejlepší kamera:
Jan Baset Střítežský (Alois Nebel); Antonio Riestra (Lidice); Jan Malíř (Odcházení); Vladimír Smutný (Poupata); Martin Štrba (Vendeta)

Nejlepší hudba:
Petr Kružík, Ondřej Ježek (Alois Nebel); Vladivojna La Chia (Nevinnost); Michal Pavlíček (Odcházení); Martin Přikryl (Poupata); Petr Ostrouchov (Vendeta)

Nejlepší střih:
Petr Říha (Alois Nebel); Adam Dvořák (Lidice); Jiří Brožek (Odcházení); Petr Turyna (Poupata); Vladimír Barák (Nevinnost)

Nejlepší zvuk:
Viktor Ekrt, Ondřej Ježek (Alois Nebel); Marek Hart (Lidice); Viktor Ekrt, Pavel Rejholec (Odcházení); Daniel Němec (Poupata); Radim Hladík ml. (Rodina je základ státu)

Nejlepší výtvarný počin:
Jaromír 99, Henrich Boráros, Noro Držiak (Alois Nebel); Pavel Koutský, Michal Žabka, Barbora Dlouhá, Libor Pixa (Autopohádky); Denisa Grimmová Abrhámová, Petr Poš, Patricia Ortizová-Martínezová (Fimfárum - Do třetice všeho dobrého); Ondřej Nekvasil, Zuzana Ježková, Zdeněk Klika, Karel Vaňásek, Jiří Kylian (Odcházení); Jan Novotný, Jaromír Pesr, Iva Rašková, Lucie Lišková (Poupata)

UDĚLENÉ CENY:

Cena filmových kritiků a teoretiků za nejlepší hraný film: Rodina je základ státu

Cena filmových kritiků a teoretiků za nejlepší dokument: Vše pro dobro světa a Nošovic

Nejlepší filmový plakát: Robert V. Novák (Alois Nebel)

Český lev za nejlepší zahraniční film: Králova řeč

Cena Magnesia pro nejlepší studentský snímek: Neplavci

Cena filmového portálu Kinobox.cz za nejlepší film: Lidice