Vstup do jarní části házenkářské extraligy vyšel Karviné i Přerovu

Ostrava - Po více než měsíční reprezentační pauze pokračuje extraliga házenkářů. Velmi dobře vstoupili do jarní části soutěže hráči Karviné, kteří včera jako první celek v letošním ročníku porazili úřadující mistry z Dukly Praha.

Pražská Dukla začala na horké karvinské půdě lépe než domácí. Hosty držely zákroky Tomáše Petržaly v brance. Obraz hry se změnil v polovině prvního poločasu, kdy byla vyloučena nová posila Dukly Vojtěch Šik a domácí sedmibrankovou šňůrou otočili skóre ve svůj prospěch. Druhý poločas začala znovu lépe Dukla, která ve 45. minutě vyrovnala a zápas mohl začít od nuly. V kritických momentech ale držel domácí skvělý gólman Lubomír Drápal, který měl více než padesátiprocentní úspěšnost zákroků a zlikvidoval i několik trháků hostů. O tom, že Karviná jako první celek letos přehrála mistry z Dukly, rozhodl dvěma rychlými trefami v 57. minutě pivot Roman Požárek. Karviná porazila Duklu 28:25 a v tabulce extraligy zůstává třetí.

Video Reportáž Davida Knebla
video

Reportáž Davida Knebla

Úspěšně vstoupili do jarních extraligových bojů také házenkáři Sokola Přerov. Ti chtějí po zimní přestávce vybojovat o místo v elitní šestce soutěže a za tímto cílem vykročili výhrou  nad Královým Polem 35:29. Klíčovým úkolem pro Sokoly bude zacelit díru po Viktoru Hastíkovi. Karviná za něj jako kompenzaci zapůjčila Martina Kavku, který v Přerově ještě na jaře hrál, Kavka také do sestavy bez problémů zapadl a na výhře se podílel pěti brankami. Přerov po ospalém začátku vyhrál první poločas těsně 17:16, o výsledku tak rozhodl až úsek mezi třináctou a šestnáctou minutou druhé půle. Hosté v něm předvedli několik technických chyb, k nim se výbornými zákroky přidal domácí brankář Štolcar, takže skóre bylo rázem 27:22. Královo Pole se ještě snažilo zaskočit domácí osobní obranou, ani ta už ale obrat nepřinesla. Přerov vyhrál 35:29 a dál může myslet na první šestku.