Házenkáři Brna proti Jičínu selhali střelecky

Brno – Ani druhý zápas po zimní pauze nevyšel házenkářům Králova Pole. Po prohře s Přerovem doma nestačili na Jičín, kterému podlehli 20:32. Brno i po prohře zůstává na desátém místě dvanáctičlenné extraligy.

Zatímco v zápase s Přerovem drželi brněnští házenkáři se soupeřem téměř celé utkání krok, duel s Jičínem měl už jednoznačnější průběh. Brno si sice dokázalo vytvořit šance, ale selhávalo v jejich proměňování. Výrazněji se totiž opět prosazoval pouze Jan Hubáček.

Ještě sedm minut před koncem první půle si Královopolští drželi pouze třígólový odstup za lépe střílejícím soupeřem. V závěru poločasu ale Jičín výrazně zvýšil tempo a svůj náskok rázem zdvojnásobil už na 15:9.

Brnu příliš nepomohla poločasová přestávka. Hráči na začátku druhé části velmi snadno ztráceli míč a Jičín z trháků nemilosrdně trestal – celkem šesti rychlými góly v brněnské síti. Teprve potom se brněnští střelci vzpamatovali a hra se vyrovnala. „Přes jičínskou obranu jsme se nebyli schopni prosadit a z toho pramenily technické chyby. Bránit se nám taky příliš nedařilo, ale hlavně v útoku nám to opravdu nešlo,“ zhodnotil zápas brněnský hráč Jakub Kudla. 

Jičín ovšem už žádné drama nepřipustil a svůj náskok si pohlídal až ke konečnému výsledku 32:20. Vítězové se posunuli na třetí místo tabulky. Brno zůstává desáté, pod sebou má jen Kopřivnici a Třeboň.

HK Královo Pole - HBC Ronal Jičín 20:32 (9:15)

Nejlepší střelci Brna: Hubáček 7/1, Zima 4, Korejčík 4

Nejlepší střelci Jičína: Naimann 7, Kraus 4, Kvasnička 4, Babák 4

Sedmimetrové hody: 4/2 – 1/1, Vyloučení: 2 - 2, Rozhodčí: Frieser L., Frieser B., Diváků: 125