Děti se ve Zlíně stěhovaly do nové školky

Zlín - Mateřská školka ve Zlíně na Mladcové se po letech nejistoty stěhuje do nových prostor. Z původní rodinné vily Baťova řidiče se školka musela vystěhovat poté, co dům získala americká dědička a ta ji prodala Holdingu Synot. Mateřinka musela pryč. Aby rodiče nemuseli své děti vozit do tři kilometry vzdáleného Zlína, radnice koupila a opravila nové sídlo na druhém konci Mladcové.

Prostory baťovské vily v části Zlína - Mladcové jsou už doslova vybydlené. To, že tam ještě do minulého pátku fungovala mateřská školka, připomínají už jen veselé obrázky na oknech. Vynucené stěhování začalo v sobotu. Nábytek je už pryč, šikovný pomocník odmontoval poslední nezbytné věci.

Před lety soudy přiřkly vilu Baťova řidiče americké dědičce. Město Zlín mělo sice o budovu i s rozlehlou zahradou zájem, koupil ji ale Holding Synot. Mateřinka se musela vystěhovat. I když ne hned. Loterijní společnost počkala, až radnice bude mít náhradní prostory.

„Tahle školka měla zvláštní ráz, co se týče zlínských mateřských škol, protože byla umístěna v původní obytné vile. Děti tady byly v podstatě v domácím prostředí,“ říká ředitelka školky Jaroslava Kvasničková.

Rodinný typ školky nahradilo moderní prostředí. Zatímco ještě nedávno personál i děti museli denně zdolávat desítky schodů, teď mají téměř vše v jedné rovině. A i kuchařky se dočkaly – nová kuchyně je mnohem větší než ta původní. Ke stěhování využila školka dobu jarních prázdnin ve Zlínském kraji. Děti ji začnou nově navštěvovat od 1. března.