Karviná kraluje městům s nejvyšší kriminalitou

Karviná - V Karviné jsou policejní posily, lidé se ale bezpečněji necítí. Do města, kde vloni nejvíce v zemi stoupla kriminalita, poslal padesátku svých mužů policejní prezident. Před třemi týdny je stáhl ze Šluknovského výběžku. Ministr vnitra přiznal, že v kraji chybí stále 400 mužů.

Marie Slováková bydlí v Karviné už šestnáct let. Zažila tu leccos – okradli ji, vyhrožovali. Ven nevychází už pozdě odpoledne, bojí se. A bezpečně se necítí ani doma. Že se počet policistů zvýšil o padesát, si nevšimla. Denně je vyhlíží z okna - marně. A policejní posily v ulicích města nezaregistrovali ani další obyvatelé Karviné. Bezpečnostní situaci ve městě sleduje 16 kamer. Nejhorší je to právě v Karviné – Novém městě. „V tuto chvíli jsme nastavili taková opatření, aby těch konkrétních výsledků policie na Karvinsku dosáhla,“ tvrdí ředitel PČR Moravskoslezského kraje Tomáš Tuhý.

„Já jsem hovořil s krajským ředitelem Tuhým a on mi popisoval, že ta situace na Karvinsku není nějak extrémně horší než jinde,“ vyjádřil se ministr vnitra Jan Kubice. Čísla ale mluví jasně - jen loni 188 případů. Vraždy, loupeže, přepadení a znásilnění. Ve srovnání s ostatními městy s vysokou zločinností Karviná tabulkám jednoznačně kraluje.