Házenkáři Dukly porazili Hranice a potvrdili svou pozici na čele soutěže

Hranice - Postavení nejlepšího týmu soutěže potvrdili v posledním extraligovém kole na půdě Hranic házenkáři Dukly Praha. V utkání zvítězili o čtyři branky 25:21 a navýšili svůj náskok v tabulce před druhým Zubřím na čtyři body. Naopak Hranice na první šestku, ze které vzejde mistr, už dva body ztrácí.

Hranice jsou týmem, který ví, jaké to je mistrovskou Duklu porazit. Loni to dokázali hlavně zásluhou výborné střelby Jindráka, jenže právě produktivita střelců je věc, která aktuální hranický kádr trápí nejvíce. V utkání s Duklou to bylo markantní hlavně v úvodech obou poločasů, kdy domácí zahazovali jednu šanci za druhou a během prvních osmi minut dali vždy jen jeden gól a to proti Dukle nestačí. Ani pražský tým přitom v Hranicích nehrál nikterak dominantní zápas a během 60 minut dovolil svým polevením domácím házenkářům skóre jednou otočit a jednou vyrovnat. V rozhodujících okamžicích se však Pražané mohli spolehnout na střelbu dvojice Kastner a Kotrč. Jejich společných 15 gólů znamenalo vítězství Dukly 25:21.