Šumperští futsalisté jen remizovali s Plzní

Šumperk - Veledůležitý zápas čekal v 19. kole 1. ligy futsalisty Šumperku. Předposlední Severomoravané hostili pouze o jednu příčku lepší Plzeň a pro zachování naděje na udržení v nejvyšší soutěži museli nutně zvítězit.

Povinnost vyhrát jakoby hráčům Šumperka v úvodu zápasu svazovala nohy, lacino ztráceli míče a hosté je trestali. Své chyby domácí alespoň částečně dokázali kompenzovat útočnou produktivitou. Dvakrát se trefil Klemsa a jednou Martin Málko, takže o přestávce Delta prohrávala jen 3:4. Ve druhé půli se Plzeň věnovala hlavně zahazování šancí a Šumperk díky dvěma brankám Petra Navrátila mohl myslet i na vítězství. Ve 32. minutě ovšem brankáře Hatalu propálil kapitán hostů Kučera a Západočeši si odvezli bod za remízu 5:5. Delta tak tři kola před koncem základní části ztrácí na záchranu čtyři body. „Bod je málo, hlavně v té situaci, kdy Plzeň je jeden z týmů, které bychom mohli dostat pod sebe. Ale zkusíme ještě bojovat, zbývají tři kola. Uvidíme,“ neztrácí víru trenér 1. FC Delta Real Šumperk Petr Klusák.

Reportáž Miloše Korhoně (zdroj: ČT24)