V Ostravě se předávaly ceny za mimořádné sportovní výkony

Ostrava - V době, kdy hokejisté Třince bojovali se Zlínem o postup do čtvrtfinále play-off, přebíral jejich zraněný spoluhráč Daniel Seman za celý tým cenu hejtmana kraje za nejhodnotnější sportovní výkon roku 2011. Předání ocenění proběhlo v nové aule ostravské Vysoké školy báňské v rámci každoročního vyhlášení nejlepších sportovců Moravskoslezského kraje.

Společně s Danielem Semanem převzal cenu za nejhodnotnější sportovní výkon roku viceprezident Ocelářů Třinec Mojmír Kašprišin. Do síně slávy moravskoslezských sportovců byl uveden automobilový závodník a šestinásobný vítěz Rallye Dakar Karel Loprais. Ten se ze zdravotních důvodů omluvil a tak ocenění za něj převzal jeho syn Leo. V kategorii jednotlivců bylo oceněno deset sportovců bez udání pořadí. Cenu si odnesla například bruntálská karatistka Štěpánka Šajnarová. Ta v loňském roce skončila druhá na mistrovství Evropy v karate goju - ryu a první na českém šampionátu. „Trénovala jsem hodně, i když jsem netrénovala u nás v Bruntále, protože studuji tady v Ostravě. Neměla jsem takové podmínky. Možná to mohlo být i lepší, ale trénovala jsem sama,“ prozradila.

Oceněn byl také volejbalista VK Ostrava Přemysl Kubala. Ten si v loňském roce společně s Petrem Benešem zajistil účast na olympijském turnaji v beachvolejbale. „Mám ještě do konce dubna klubové povinnosti. Můj parťák už se připravuje. V květnu začíná celý ten okruh světové série a končí vlastně olympijskými hrami v Londýně, což je asi snem každého sportovce a doufám, že se nám splní,“ svěřil se Kubala.

Oceněno bylo pět týmů dospělých a to hokejisté Vítkovice Steel, florbalisté FBC Remedicum Ostrava, házenkáři HCB Karviná, vzpěrači SK Baník Havířov a zápasníci TJ Sokol Vítkovice. Na podium Nové auly si pro cenu přišla také stále aktivní stolní tenistka Marie Hrachová, ta byla oceněna v kategorii trenéři a cvičitelé. „Pomáhám holkám a hraji divizi žen, takže opravdu jen trošku. Spíše jsem za tím stolem a koučuji,“ říká skromně. V závěru slavnostního večera byla oceněna také tenistka Petra Kvitová a to za výbornou reprezentaci Moravskoslezského kraje. Na vyhlášení třetí hráčku světa zastoupil její otec.