O víkendu odstartovalo čtvrtfinále play off florbalové extraligy

Ostrava - O víkendu odstartovalo čtvrtfinálovými zápasy play-off florbalové extraligy. Remedicum porazilo Mladou Boleslav 5:4 v prodloužení a vede tak na zápasy 1:0. Havířov utrpěl dvakrát vysoký debakl na půdě střešovického Tatranu a o víkendu bude odvracet soupeřův „mečbol“. Vstup do vyřazovacích bojů naopak vyšel Vítkovicím, které v prvním zápase porazily Brno v nájezdech a včera se radovaly až po urputném boji.

Duel dlouho nepřinesl žádnou zajímavou situaci. Z ospalosti se hala probrala až ve čtrnácté minutě, kdy se před Bábíčkem zorientoval Zdeněk Žák. Třiadvacetiletý útočník neomylně trefil odkrytou branku a Vítkovice se poprvé v sérii ujali vedení. Podobný obraz hry byl k vidění i v druhé třetině. Brno mělo několikrát výhodu přesilové hry a to i 5 na 3. S nabídnutými přesilovkami však Buldoci naložili trestuhodně, což v 34. minutě potvrdil gólem ve vlastním oslabení Martin Tokoš, který zvýšil na 2:0 pro domácí. Jedna z největších šancí hostí přišla v závěru druhé třetiny, kdy kapitán Buldoků Martin Koutný nepřekonal Lukáše Součka v domácí brance. Pět minut před koncem řádné hrací doby si hosté vzali oddechový čas a pokusili se o dlouhou hru bez brankáře. Po špatné rozehrávce však přišel třetí gólový trest z hole Lukáše Veltšmída. Vítkovice porazily Brno 3:0 a v sérii vedou 2:0 na zápasy. Florbalové play-off pokračuje i dnes. Od 20:10 hostí ve druhé zápasu série ostravské Remedicum Mladou Boleslav. Zápas vysíláme živě na programu ČT4.

Reportáž Davida Knebela (zdroj: ČT24)