Hasiči nalezli při požáru chatky na Slovácku ohořelé torzo těla

Salaš (Uherskohradišťsko) - Po požáru menší chatky v katastru obce Salaš na Uherskohradišťsku našli hasiči torzo lidského těla. Po jejich příjezdu byl objekt zcela zničený a pouze dohoříval. Nalezenému člověku už na místě nemohli pomoci. Podle hasičů by obětí požáru mohl být bezdomovec, který se do chatky před časem nastěhoval. Případ vyšetřují hasiči i policisté.

Hasiči se až k osamocenému objektu nemohli dostat svými vozidly, museli proto natáhnout 300 metrů dlouhé vodní vedení. Asi po půlhodině zásahu nalezli při rozebírání ohořelých konstrukcí v troskách chatky ostatky člověka. „Chata už asi před dvanácti lety jednou vyhořela a byla opuštěná až do loňského podzimu, kdy se tam nastěhoval bezdomovec. Zemřelým by mohl být on,“ uvedl mluvčí hasičů Ivo Mitáček.

Na místě zůstaly jen nehořlavé materiály
Na místě zůstaly jen nehořlavé materiály
Více fotek
  • Na místě zůstaly jen nehořlavé materiály zdroj: HZS Zlínského kraje http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/35/3412/341187.jpg
  • Chatka zcela lehla popelem zdroj: HZS Zlínského kraje http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/35/3412/341184.jpg
  • Hasič ohledává místo požáru zdroj: HZS Zlínského kraje http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/35/3412/341180.jpg

Letos se ve Zlínském kraji jedná o třetí úmrtí při požárech. Na konci ledna zemřela pětasedmdesátiletá žena při požáru bytu v domě s pečovatelskou službou v Luhačovicích na Zlínsku. Začátkem února pak starší žena nepřežila ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku požár plynového ohřívače vody. Za celý loňský rok zemřelo při požárech v kraji pět lidí, o rok dříve jich bylo 13.