Diváci ČT pomohli potřebným

Frýdek-Místek - Díky divákům České televize dnes dostalo občanské sdružení Podané ruce tři nová auta. Terénní sociální služba z Frýdku-Místku se stará o klientelu od jednoletých dětí s handicapem až po seniory už jedenáct let.  Peníze se podařilo vybrat během Adventních koncertů, které Česká televize vysílala o loňských Vánocích.

Celkem pět a půl milónů korun poslali diváci v prosinci na konto Adventních koncertů.  Do projektu se tentokrát přihlásilo 112 sdružení a organizací, které pomáhají druhým. Komise vybrala čtyři. Štěstí se usmálo i na Podané ruce. Paní Jiřina jezdí za klienty nejen do Frýdku-Místku, ale i do vzdálených členitých horských oblastí. Všude svým autem. Během let už dvě dosloužila. „To je organizace, která začínala někdy v roce 2000, měli 5 zaměstannců, v této době mají 130 zaměstnanců a těch lidí, kterým pomáhají, je asi 300,“ prozradila dramaturgyně Adventních koncertů ČT Michaela Fialová.  

 

Podané ruce se starají o pohodlí klientů. Pomáhají s hygienou, doprovází je do školských a jiných zařízení nebo k lékaři. Pro mnohé jsou návštěvy asistentek nenahraditelné. „Zrovna příští týden budeme odepisovat jedno auto, které už je technicky nezpůsobilé. Vůbec nemám představu, kde bychom získali finance. Byla to veliká náhoda, je to úžasné,“ radovala se ředitelka občanského sdužení Helena Fajkusová.