Měl srazit policistu. Teď stojí před soudem

Brno – Před Městským soudem v Brně dnes stanul Jiří Ulehla, který měl loni ujet od policejní kontroly a při tom srazit dopravního policistu. Tím byl shodou okolností několikanásobný vítěz policejní soutěže Regulovčík roku Tomáš Fasura. Ulehla, obžalovaný z násilí proti úřední osobě, se hájí tím, že auto půjčil své známé.

Městský soud v Brně dnes začal řešit případ Jiřího Ulehly, který měl loni v březnu úmyslně srazit dopravního policistu.  Podle obžaloby Ulehla projížděl 29. března kolem půl šesté večer brněnskými ulicemi Provazníkova a Merhautova rychlostí 84 kilometrů v hodině. V místě zrovna měřila dopravní hlídka policie, která se řidiče pokusila zastavit. Ulehlovo auto se místo toho otočilo do protisměru a vracelo se zpět. 

Dopravní policista Tomáš Fasura auto uviděl a pokusil se ho znovu zastavit. „Došlo k tomu, že řidič téměř srazil policistu, který se mu ve snaze jej zastavit postavil do cesty,“ popsal incident mluvčí brněnského státního zastupitelství Jan Petrásek. Vůz sice zpomalil, místo zastavení ale na policistu najel a lehce ho zranil na ruce. Jiří Ulehla je obžalován ze zločinu násilí proti úřední osobě. „Jedná se o trestný čin násilí proti úřední osobě a to se zbraní. Sazba se pohybuje od 6 měsíců do 6 let,“ dodal Petrásek.

U soudu se Ulehla hájil tím, že v dané době měl být údajně na Slovensku a své auto půjčil známé. Jako důkaz předložil účtenku, která má dokázat, že tankoval v zahraničí. Tuto verzi dnes u soudu potvrdila také svědkyně Edita Bezroubková, která měla mít od Ulehly auto v době incidentu zapůjčené. Sama ovšem tvrdí, že za volantem neseděla ona, ale osoba jí blízká. Odmítla proto vypovědět, kdo měl auto skutečně řídit. Před soudem jen uvedla, že policistu nesrazili úmyslně. „Nechtěli jsme ho zajet, neměli jsme u sebe doklady,“ vysvětlila Bezroubková, proč odmítli hlídce zastavit a ujeli.

Ulehla se hájí, že byl v době incidentu v zahraničí
Ulehla se hájí, že byl v době incidentu v zahraničí

Sražený policista tvrdí, že řídil Ulehla

Sraženým policistou byl shodou okolností několikanásobný vítěz policejního klání v řízení dopravy Tomáš Fasura. „Řidič začal z velké rychlosti brzdit, následně ale přidal plyn a pokusil se mě objet. To se mu nepovedlo, zachytil mě vozidlem a lehce mě zranil,“ popsal průběh události Fasura. Podle něj je ovšem verze Ulehly a jeho známé nepravdivá. „Viděl jsem do vozidla, že auto řídí muž, vedle seděla žena. Obličeje jsem viděl dobře,“ uvedl policista, který dnes před soudem potvrdil, že viděl za volantem právě majitele auta Jiřího Ulehlu.