Ragbisté Havířova remizovali se Slávií Praha

Havířov - Ragbisté Havířova přivítali doma lídra extraligové tabulky – Slavii Praha. A sebevědomý tým Havířova, který minulý týden porazil úřadující mistry z Říčan, sehrál s pražským celkem vyrovnaný duel. Po dramatickém závěru skončil zápas remízou 8:8.

Utkání třetího Havířova s první Slávií slibovalo atraktivní ragby. Havířov se po trestném kopu Aleše Klody ujal v 17. minutě vedení 3:0, jenomže v podstatě z protiútoku lídr tabulky kopem Martina Veselého srovnal skóre. Domácí měli s hrou Slavie v první půli problémy a hosté tlak přetavili v nastaveném čase v pětku a ujali se vedení 8:3. Ve druhé půli se hra Havířova zlepšila a hlavně posledních dvacet minut utkání se domácí tlačili hodně dopředu, jenže body to nepřineslo. Když už to vypadalo na druhou letošní prohru Havířova, tak v nastavení položil pětku Jiří Hanák, který srovnal na 8:8. Havířov mohl i vyhrát, jenže v silném větru se Aleš Kloda mezi tyče netrefil a utkání skončilo spravedlivou remízou.

Reportáž Davida Knebela (zdroj: ČT24)