Olomoucké volejbalistky stále myslí na medaili

Olomouc - Volejbalistky UP Olomouc mají stále naději na medaili z letošního extraligového ročníku. V sérii o třetí místo oplatily Královopolské Brno porážku z úvodního utkání, ve své hale vyhrály 3:0 a vynutily si rozhodující třetí zápas.

V prodloužení série po katastrofálním výkonu z úvodního duelu věřil málokdo. Olomoučanky se ovšem doma předvedly v úplně jiném světle. Brno přehrávaly lepším podáním, přihrávkou a obranou na síti, takže první dvě dějství získaly shodně 25:17. Třetí set byl nejvyrovnanější, hosté v něm ale po několika laciných chybách pustili Hanačky do bodového trháku, který domácí přes velmi nervózní koncovku dotáhly k výhře 25:23. O držitelkách bronzu se tak rozhodne až v sobotu v Brně. „Mně se ten dnešní výkon líbil, děvčata hrála s nasazením a chutí, myslím že i divákům se to muselo líbit. Na co mají, to hrají a pokud to tak půjde dál, tak mají šanci v tom Brně ještě o tu medaili výrazně zabojovat,“ myslí si trenér SK UP Olomouc Jiří Teplý.

Reportáž Miloše Korhoně (zdroj: ČT24)