Lidé nakupující v bazaru pomohou opuštěným zvířatům

Brno – Pomoci týraným, nemocným či opuštěným zvířatům mohou od 14. do 16. května návštěvníci akce Plná miska. V bazaru si mohou zakoupit nové i použité věci a darovat tak peníze na provoz soukromých útulků Tibet a Brněnský Max.

„Vybrané peníze použijeme na krmivo, veterinární péči a léky. Staráme se zejména o nemocná a stará zvířata, takže náklady na jejich péči jsou velmi vysoké,“ uvedla majitelka útulku Tibet Alžběta Kuchaříková Humlíčková.

Bazar se letos koná v prostorách sklepní galerie Artissimo na ulici Jánská. Zájemci si mohou zakoupit nabízené zboží vždy mezi desátou hodinou ranní a osmou hodinou večerní. „Mezi nabízenými věcmi najdou například knihy, bižuterii, obrazy či různé potřeby pro zvířata,“ řekla organizátorka bazaru Lucie Klodnerová. Návštěvníci si s sebou navíc mohou vzít i psy.

Charitativní akce Plná miska se koná už třetí rok. O zájmu lidí a jejich snaze pomoct svědčí i částka, kterou organizátoři vybrali v loňském roce na akci Vánoční plná miska. Bylo to téměř šedesát tisíc korun. „Doufáme, že i letos bude vybraná částka alespoň stejně tak vysoká jako v minulých letech,“ dodala Klodnerová.

Brněnský Max

Je nejen útulek, ale také důstojné místo pro dožití starých či nemocných koček. Momentálně se majitelé starají téměř o sto čtyřicet koček a koťat. Jedná se zejména o kočky zdravotně postižené, vážně či nevyléčitelně nemocné.

Tibet

Je soukromý útulek, vznikl před pěti lety. Majitelé se starají převážně o týraná či handicapovaná zvířata. V péči mají přes sto zvířat. Zájemci si zde mohou adoptovat i zvíře na dálku. Nemusí si tedy psa nebo kočku odvézt domů, pouze hradí náklady na jejich život v útulku. Dostávají pravidelné informace o stavu zvířete a mají možnost ho navštívit.

Zdroj: http://www.brnenskymax.estranky.cz/ a http://www.utulektibet.cz/cs/


Ačkoliv by se mohlo zdát, že se jedná o vysokou částku, postačí pouze na několik týdnů provozu soukromého útulku. Majitelé domova pro staré či nemocné kočky Brněnský Max vyčíslili roční náklady na provoz na téměř jeden milion korun. Průměrně totiž téměř sto čtyřicet koček, o které se útulek stará, sní maso ze šedesáti konzerv denně a třicet kilo granulí týdně.

Zvířata k adopci či možnost přispívat na péči opuštěných zvířat nabízí v Brně a okolí i další místa

Útulek pro opuštěná zvířata MP Brno
Bystrcká 46, Brno - Komín
www.mpb.cz/utulek-pro-zvirata

Spolek pro opuštěná zvířata Brno
Liliová 338/22, Brno-Lesná
spoz.brno@mymail.cz

Klub ochránců zvířat Mokrá
Mokrá 47, Mokrá-Horákov
koz.hron.eu

Nalezení psi v Rosicích
www.kotce-rosice.estranky.cz