Velký Javorník prověřil běžce do vrchu

Frenštát pod Radhoštěm - 24. ročníkem běhu na Velký Javorník pokračoval Český pohár běhu do vrchu. Na start se postavilo 118 závodníků v patnácti kategoriích. Absolutním vítězem se stal přes sychravé počasí v novém traťovém rekordu Tomáš Blaha z Kroměříže.

Běžce čekala porce 8,9 kilometrů s celkovým převýšením 580 metrů. Hned po startu šla do čela trojice závodníků, ve které nechyběl běžec Atletického klubu Kroměříž Tomáš Blaha.  Ten se s Tomášem Horáčkem záhy zbavil Jana Šimůnka a poté zhruba v polovině závodu nasadil k rozhodujícímu útoku. V mlze a dešti doběhl Tomáš Blaha v novém traťovém rekordu 35 minut a 15 sekund.

Skvělý výkon předvedl třináctiletý Vladimír Kozlovský z Rožnova pod Radhoštěm, který s přehledem vyhrál nejen svou kategorii, ale celkově obsadil výborné 17. místo. Doběhl v čase 42:53 a porazil o téměř dvě minuty i vítěznou ženu Janu Pechkovou z Úpice.