Olomoucký závod ČP v silniční cyklistice ovládli borci z Dukly Praha

Olomouc - Třetím závodem pokračoval v Olomouci Český pohár v silniční cyklistice. Tříetapový závod ovládli borci z Dukly Praha, kteří obsadili v celkovém hodnocení první tři místa. Po vítězství na své domácí trati šahal bývalý mistr světa v dráhové cyklistice Alois Kaňkovský. Prvenství mu však v silničním závodě uniklo a zvítězil jeho devatenáctiletý oddílový kolega Jan Kadůch.

O celkovém vítězi se rozhodovalo v poslední etapě -  silničním závodě na 153 kilometrů v okolí Dolan. Sedmnáct devítikilometrových okruhů s celkovým převýšením 2100 metrů dalo pelotonu notně zabrat. Skupina navyšovala na pronásledovatele náskok a v závěrečném spurtu měl nejvíce sil právě Kadúch. Před silničním závodem vedl rodák z blízkých Bělkovic Alois Kaňkovský. I kvůli defektu pět kilometrů před cílem však dojel až 14. V celkovém hodnocení 3. závodu Českého poháru zvítězil Jan Kadůch před Milanem Kadlecem a Aloisem Kaňkovským, stupeň vítězů tak patřil cyklistům z Dukly Praha.

Reportáž Davida Knebela (zdroj: ČT24)