Judisté Olomouce a Mohelnice budou bojovat o medaile

Olomouc - Judisté Sokola Mohelnice a Judoklubu Olomouc budou bojovat o medaile. Rozhodlo o tom druhé kolo jedné ze dvou skupin I. ligy, ve kterém oba týmy obsadily první dvě místa a postoupily do podzimních finálových bojů.

V ligovém turnaji v Olomouci si jako první zajistila postup Mohelnice, Sokoli sice nejprve prohráli s domácími, pak si ale poradili 3:1 s Plzní a 5:1 s Litoměřicemi. „To je velký úspěch, já jsem strašně rád, že jsme postoupili, Mohelnici beru jako srdeční záležitost, je to z Moravy, peru se za ně od dorostenců a nejde to popsat,“ radoval se Alexandr Jurečka z oddílu Judo Sokol Mohelnice.

Olomoučané po prvním kole vedli, doma ale Mohelnici porazili až po velkém boji a s Litoměřicemi dokonce prohráli. V zápase o vše proti Plzni však zabojovali Pospíšil, Jestřebský a Jan Bartel, Hanáci vyhráli 5:1 a po postupu z prvního místa se mohou těšit na boj o medaile. „To finále teď bylo pohlídané, všichni to zodpovědně odeprali, jak měli a nebylo o čem přemýšlet. Naše ambice jsou teď postoupit ještě dál a dostat se úplně do finále se dvěma týmy, které se ještě perou v mezinárodní interlize,“ řekl Jan Bartel z Judoklubu Olomouc.