Inline hokejisté Eagles Olomouc chtějí medaili

Olomouc - Inline hokejisté Eagles Olomouc zvládli čtvrtfinále letošní extraligy. V sérii hrané na dvě výhry nejprve zvítězili na hřišti Berouna 10:2, v domácí odvetě si pak s Medvědy poradili 10:4. O víkendu tak v Pardubicích budou ve finálovém turnaji bojovat o mistrovský titul.

Výsledek olomoucké odvety je vůči Berounu poněkud krutý. Hosté sice na Hané prohrávali 0:2, ve druhé čtvrtině ovšem třemi gólovými dorážkami skóre otočili. V závěru druhé části hry stihl vyrovnat Milan Jurák a ve třetí dvanáctiminutovce vydřel vedoucí gól hráč francouzské profesionální inlinové ligy Michal Šimo. V posledním dějství vsadili Eagles viditelně na jistotu, sebemenší zaváhání Medvědů ale trestali góly. Na výhře 10:4 se dvěma brankami podíleli Lubomír Korhoň, Michal Šimo a Jakub Cik. „V tom prvním zápase jsme jim dali v prvních minutách tři góly a trochu jim to sebralo vítr z plachet. Dneska do toho šlapali, bylo vidět, že to nepřijeli odevzdat, ale že chtěli a byl to vyrovnanější zápas,“ ocenil útočník IHC Eagles Olomouc Lubomír Korhoň.

Olomoučané zatím v lize jako jediní vyhráli všech dvanáct zápasů, ve finálovém turnaji v Pardubicích proto mohou myslet hodně vysoko. „Je trochu nešťastné, že se to bude hrát v Pardubicích, to znamená na jiné ploše, bude to užší hřiště a to je pro nás dost velká nevýhoda. My máme dost nabruslený tým, a když máme prostor, tak se nám hraje celkem dobře,“ lituje trenér IHC Eagles Olomouc Stanislav Cik.