Hráče Komety čeká po kondiční přípravě zasloužená dovolená

Brno – Obhájci extraligového stříbra mají za sebou osm týdnů dřiny, kdy zlepšovali kondičku. Předtím, než vyjedou na led, se ale dočkají zaslouženého odpočinku. Po dnešním posledním tréninku na suchu už se hráči Komety jen usmívali, čeká je totiž třítýdenní dovolená.

Dvouměsíční dřina

Dopolední trénink v areálu Moravské Slavie, odpoledne buď běhání, spinning, nebo plavání. Takový byl každodenní program hokejistů Komety v posledních dvou měsících. Trenér Zdeněk Venera už u modrobílých nakrojil druhou sezónu, a tak většina hráčů věděla, co od kondiční přípravy očekávat. „Já to vždycky nerad hodnotím, protože hodnotit nás budou až výsledky v extralize. Připravujeme se hlavně proto, aby výsledky potom za něco stály,“ shrnul hlavní smysl dřiny na suchu hlavní trenér Komety Zdeněk Venera.

Těším se, až to zase vypukne, říká opora Divíšek

Fantom play-off a matador ve vicemistrovském kádru Tomáš Divíšek už ve svých dvaatřiceti letech ani nepočítá, kolikátou letní přípravu má za sebou. „Rok od roku je to těžší, na druhou stranu mi už asi nezbývá těch příprav absolvovat moc, takže si to užívám. Navíc ta letošní příprava byla taková hrací,“ ocenil klíčový útočník modrobílých Tomáš Divíšek. Ten odmítl několik lukrativních zahraničních nabídek a pokračovat bude v brněnském dresu i příští sezónu. „Musel jsem se rozhodnout docela rychle. Nějaké nabídky se objevily, ale převážila euforie po play-off, protože ty dva měsíce pro mě byly naprosto výjimečné. Nikdo z nás už to tady asi nezažije. Parta byla skvělá a já jsem si řekl, že chci s těmi kluky ještě rok zůstat,“ vysvětlil své rozhodnutí zůstat v Brně Divíšek.

Dlouhý stále léčí zraněné koleno

Fanoušky Komety potěšilo i to, že smlouvu prodloužil další útočník Radek Dlouhý. Ten ale kvůli doléčení zranění absolvoval individuální přípravu pod dohledem kondiční trenérky Hany Bubníkové. „Už play-off jsem dohrával se zraněním, které se mi přeneslo až do přípravy. Dělal jsem jen to, co mi dovolila noha, protože koleno si chci dát do pořádku, abych hrál v sezóně stoprocentně,“ popsal třicetiletý útočník s osmadvacítkou na dresu Radek Dlouhý.

Na dovolenou, ale nejen odpočívat

Vzhledem k pouti Komety až do extraligového finále začala kondiční příprava o dva týdny později, navíc někteří hráči se kvůli zranění a oddechu přidali k týmu až později. „Klukům jsem jasně řekl, že na dovolené nemohou jen odpočívat, ale musí i něco dělat. Pevně věřím, že si ta slova vzali hráči k srdci,“ objasnil doporučenou náplň odpočinkového programu Venera.

První prověrka čeká modrobílé proti Petrohradu

Lehce obměněný vicemistrovský kádr se po třítýdenní dovolené sejde koncem července na ledové ploše, kde do startu extraligy odehraje patnáct přípravných zápasů, osm z nich v rámci European Trophy. První ostrou prověrkou bude ve čtvrtek 26. července duel s ruským gigantem SKA Petrohrad, kterého vloni porazili 3:1. „Příprava na Petrohrad asi nebude moc dobrá, protože budeme teprve tři dny na ledě. Ale v zápase nepůjde o výsledek, jde hlavně o atraktivní souboj pro fanoušky a já takového soupeře zvučného jména určitě vítám,“ řekl k duelu s ruským velkoklubem Venera. Novou extraligovou sezónu zahájí Kometa na ledě soupeře, kde v pátek 14. září vyzve nováčka z Chomutova.