MTB: Bobr Bike 2012 vyhrál rožnovský Martin Haman

Litovel - 220 cyklistů se postavilo na start 11. ročníku závodu Bobr Bike. Stejně jako známější soutěž Bobr Cup byl start a cíl padesátikilometrového maratonu horských kol v Litovli. Vítězem letošního ročníku se s přehledem stal rožnovský Martin Haman, který dosáhl druhého nejlepšího času historie.

Ačkoliv počasí před závodem nebylo ideální a v noci notně pršelo, tak trať zůstala překvapivě pevná a suchá a nehrávala velmi dobrým časům. O vítězství osmadvacetiletého Hamana nebylo pochyb. Pronásledovatelům unikl hned v prvním ostřejším stoupání na osmém kilometru a sólo jízdou navyšoval náskok před soupeři. V cíli se Hamanův čas zastavil na hodnotě 1:40:41,38, což znamenalo průměrnou rychlost bezmála třicet kilometrů v hodině a náskok přes šest minut na druhého v cíli.

Haman tratě v okolí Litovle dobře zná. Loni tady ve štafetovém Bobr cupu obsadil třetí místo v cyklistické části i celkově se svým družstvem. Více jak šest minut za vítězným Hamanem se udál souboj o druhé místo mezi trojicí Pavel Peška, Radoslav Šíbl a Pavel Žák, který finiš zvládl nejlépe a vybojoval stříbro. Bobr Bike je v Litovli předznamenáním říjnového vrcholu, kterým už po osmnácté bude mistrovství České republiky v extrémním závodě štafet Bobr Cup 2012.