ČSSD zahájila kampaň v Moravskoslezském kraji

Ostrava - Za 38 dní se otevřou volební místnosti, ve kterých se rozhodne, kdo obsadí křesla krajských zastupitelů v následujících čtyřech letech. Svou volební kampaň v Moravskoslezském kraji odstartovala sociální demokracie. Do voleb ji povede první náměstek hejtmana Miroslav Novák.

„Řekněte dost Nečasově vládě.“ Stejně jako před čtyřmi lety jdou sociální demokraté do voleb s celostátním heslem. „Sociální demokracie garantuje, že v žádném případě nebudou privatizovány veřejné služby a naopak se zasadíme o jejich další rozvíjení, je to záležitost dopravní obslužnosti, je to záležitost krajského zdravotnictví, je to záležitost regionálního školství,“ slibuje krajský lídr strany Miroslav Novák. Chtějí také zlepšit dopravu v kraji a snížit nezaměstnanost. V těchto oblastech ale budou muset spolupracovat s vládou. V případě volebního úspěchu chtějí zlepšit hlavně ovzduší v kraji. „Naším cílem je, aby do dvou let všechny podniky v Moravskoslezském kraji měly nařízeny nejdokonalejší dostupné technologie v souladu s evropskými normami,“ dodal Novák.

Sociální demokracie vládla poslední čtyři roky v kraji v koalici s KSČM. „Já si myslím, že sociální demokracie v tomto kraji nemůže chtít méně, než být znovu v těchto volbách vítězem a mít významný podíl při tom sestavování budoucí rady,“ vyjádřil se místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek. Výdaje sociálních demokratů v Moravskoslezském kraji by neměly přesáhnout čtyři miliony korun. Centrála jim přispěla dvěma miliony. Před 4 lety získali sociální demokraté ve volbách v Moravskoslezském kraji 42,63 procent hlasů. A v 65členném krajském zastupitelstvu obsadili 31 křesel.