Další otrávení metanolem, tentokrát ve Zlíně a Kroměříži

Zlín - Ve Zlínském kraji v sobotu přibyli dva pacienti hospitalizovaní s otravou metanolem. Zlínská nemocnice přijala na jednotku intenzivní péče osmapadesátiletou ženu. Podle mluvčí nemocnice Karly Havlíkové je žena při vědomí a komunikuje. Údajně pila vodku. V Kroměříži pak přibyla v noci na víkend žena z Kroměřížska s těžkou otravou metylalkoholem. Její stav je stabilní. Jde o prvního pacienta s otravou v této nemocnici. Ve zlínské nemocnici tak po požití závadného alkoholu leží celkem sedm lidí, jeden muž je hospitalizovaný také ve Vsetíně. 

Podle mluvčí kroměřížské nemocnice Veroniky Klímové je pacientka přijatá v jejich nemocnici při vědomí, lékaři ji léčí lékem fomepizol dovezeným z Norska. Mluvčí krajské policie Jana Macalíková dnes řekla, že šestašedesátiletá žena zatím nebyla schopna vypovídat, údajně vypila jednu sklenici rumu ve Zlíně.

Ve zlínské nemocnici leží kromě poslední přijaté ženy šest mužů, z nich dva jsou na jednotce intenzivní péče, ostatní na lůžkových odděleních interny. Z nemocnice se přitom v posledních dnech spíše pacienti po úspěšné léčbě propouštěli, postupně jich odešlo již šest, poslední byla dnes ráno pětatřicetiletá žena, která tam kvůli otravě metanolem ležela od 12. září. Všichni propuštěni byli v pořádku a bez následků.   

Stav šestačtyřicetiletého muže, který leží ve vsetínské nemocnici od pondělí, je stabilizovaný. Ve Zlínském kraji po požití závadného alkoholu již zemřely tři ženy.