Výzdobu vítkovického plynojemu Gong zpestřil Andy Warhol

Ostrava – Plynojem Gong, který od jara funguje jako multifunkční aula, má novou výzdobu. Jsou to serigrafie slavného otce pop-artu Andyho Warhola. „Prostřednictvím architekta Josefa Pleskota jsme vyjednali zapůjčení Warholových serigrafií. Ozdobily foyer galerie plynojemu,“ sdělila mluvčí strojírenské společnosti Vítkovice Eva Kijonková.

V Gongu jsou ukázky ze slavné série Campbellových polévek a portréty Marilyn Monroe.

I když plynojem je otevřený teprve několik měsíců, je to místo, kde se odehrávají podstatné kulturní události Ostravy. Po hudebním festivalu Colours of Ostrava to byl aktuálně třeba mezinárodní filmový festival Ostrava Kamera Oko.

Od čtvrtku je tam také vystavený osmimetrový obraz Zavraždění svatého Václava, který má velmi starý původ a zajímavou historii.

Plynojem neopovrhl ani nejslavnější český písničkář Jaromír Nohavica. Zpíval tam už společně s Janáčkovou filharmonií Ostrava v květnu, a to na koncertu pro obchodní partnery společnosti Dolní oblast Vítkovice. V polovině listopadu zopakuje společný koncert pro veřejnost a právě v pondělí začíná předprodej vstupenek. Budou k dostání přímo v Gongu a také v Ostravském informačním centru.