Fotbalová sedmnáctka suverénně ovládla první kolo kvalifikace

Mikulov – Čeští fotbalisté do sedmnácti let dále žijí svůj sen o postupu na evropský šampionát, který se bude příští rok konat na Slovensku. V prvním kole kvalifikace, kterou svěřenci trenéra Čvančary odehráli na jižní Moravě, si dokázali bez ztráty bodu poradit s Ruskem, Černou Horou i Dánskem. Do dalších kvalifikačních bojů tak česká reprezentace postupuje z první příčky.

 

Poslední duel ve skupině zvládli čeští mladíci s přehledem. Utkání proti Dánsku rozhodli už v první půli, když seveřany deklasovali třemi góly. „Od první minuty dokázali kluci plnit taktické pokyny a šli za výhrou. Jako v předchozích zápasech, tak i proti Dánům jsme je agresivně napadli na soupeřově polovině a z šancí stříleli góly,“ zhodnotil poslední duel ve skupině trenér českého výběru Aleš Čvančara.

V sedmé minutě si po Galuškově průniku k dorážce naběhl Patrik Schick. Po půlhodině hry zvyšoval na dva nula Lukáš Sadílek, který míč vyrval nejistému Christensenovi v bráně Dánů. O deset minut později dal výsledku definitivní podobu další trefou Schick, se čtyřmi góly nejlepší střelec týmu, který do dalších bojů postupuje z prvního místa. „Chci klukům za jejich výkon moc poděkovat, s kvalitními soupeři si poradili opravdu excelentně. Takhle hladký průběh jsme rozhodně nečekali. Na jejich kvalitní přípravě mají velký podíl i mateřské kluby,“ shrnul Čvančara.

Nejlepším střelcem českého výběru, který dokázal skórovat v každém utkání, byl Patrik Schick
Nejlepším střelcem českého výběru, který dokázal skórovat v každém utkání, byl Patrik Schick

Bez ztráty bodu a jediné obdržené branky postupují čeští mladíci suverénně do další fáze kvalifikace. O dalších soupeřích, kteří se postaví českému týmu ve druhém kole, bude jasno 5. prosince. Poslední kvalifikační boje o evropský šampionát na Slovensku, kde si zahraje sedm nejlepších evropských zemí a pořádající stát, vypuknou v březnu roku 2013.

Česká republika „17“ - Dánsko „17“ 3:0 (3:0)

Góly: 7. Schick, 28. Sadílek, 37. Schick

Sestava ČR: Staněk - Červeňák, Procházka (59. Schindler), Houser, Matějů - Buchvaldek, Matěj, Sadílek, Černý (53. Svoboda) - Galuška, Schick (41. Yunir). Trenér: Aleš Čvančara.