Tango porazilo Teplice i bez Seidlera

Brno - Už na čtvrté místo vystoupali po pěti odehraných kolech futsalisté brněnského Tanga. K bodovému dotažení na třetí Teplice jim výrazně pomohla právě výhra 3:1 ve vzájemném zápase.

Nejlepší brněnský střelec Michal Seidler tentokrát na utkání dorazil jen v civilu. Pykat totiž musel za vyloučení ze zápasu s Chrudimí a brněnská útočná síla tak byla na papíře výrazně oslabena.

Dlouho to vypadalo, že jeho přesné střely budou Brnu scházet i na hřišti. Uklidnění do řad jihomoravského týmu přinesla až nápaditá akce, kdy brankář Kubíček poslal svůj výkop až na hlavu Havla, ze které míč putoval do brány překvapených Teplic.

Devět minut po začátku druhé půle už Brno zvýšilo svůj náskok dokonce na 2:0, když po kličce přesně pálil Gabriel Rick. Teplická Balticflora ale zápas nevzdala a krátce na to po narážce s Tolstovem snižoval Pereira.

Úsek čtyř mimořádně gólově bohatých minut uzavřel brněnský Záruba, kterému gólovou pozici perfektně připravil Veselovský. Brno tak zaslouženě zvítězilo 3:1. V pěti dosud odehraných zápasech Tango dosáhlo už na deset bodů a v tabulce Chance futsalové ligy mu patří čtvrtá příčka. „Vstup do nové sezóny jsme si představovali trochu jinak, střílíme málo branek,“ mrzí přesto kouče Brňanů Mariana Berkyho.

FC Tango Brno - FC Balticflora Teplice 3:1 (1:0)

Branky: 20. Havel Jan (Kubíček), 29. Rick (Havel Jan), 33. Záruba (Veselovský) - 31. Ricardo (Tolstov).

ŽK: 31. Rick (TAN) - 24. Kardakov (TEP). Rozhodčí: Libor Kaštánek, Radek Venc, Lubomír Rek.