Silesia Cross Marathon ovládli Poláci

Opava - Krásné podzimní počasí čekalo běžce při 2. ročníku Silesia Cross Marathonu na Opavsku. Na start se na dvou distancích - na 23 a 17 kilometrů - postavilo přes 100 závodníků.

Start Cross Maratonu byl pod zámkem v Raduni, odkud se závodníci přes Vršovice a Chvalíkovice posunuli na známý kopec Kalvárii v Hradci nad Moravicí. Tady už měli běžci za sebou asi třetinu trati. Po Kalvárii se startovní pole proběhlo i blízkým zámkem v Hradci nad Moravicí. Druhá polovina závodu vedla přes Hradec nad Moravicí a Branku u Opavy kolem řeky Moravice až do cíle. V něm byl první na 23 kilometrové trati jednatřicetiletý Polák Robert Antczak, který loni vyhrál 1. ročník závodu na 17kilometrové trati. Tentokrát byl na delší distanci v cíli v čase 1:33:20. Druhý doběhl o 85 sekund později stejně starý Radim Kasalík. Také na kratší 17kilometrové trati se v čele odehrával polsko-český souboj a také tady se nakonec radoval Polák. První byl za 1:11:27 devětapadesátiletý Jan Denca. Druhý Pavel Ševčík za Polákem Dencou zaostal o 48 sekund. Nejlepší ženou na 23 kilometrové trati byla Tamara Stonová za 1 hodinu 51 minut a 5 sekund.

Reportáž Davida Procházky (zdroj: ČT24)