Ragbisté Havířova se zatím hledají

Havířov - Loňský ragbyový vicemistr extraligy RC Havířov vstoupil do nové sezóny rozpačitě. Ze tří utkání zvítězil v jediném a v posledním duelu doma proti Vyškovu alespoň ubránil remízu 10:10.

Havířovští se musí na podzim obejít bez několika zraněných hráčů a také bez výrazné postavy loňského ročníku Poláka Konrada Jarosze a na jejich hře je to znát. Po úvodní ztrátě doma s Brnem sice oplatili překvapivě finálovou porážku mistrům z Říčan na jejich hřišti, ale toto cenné vítězství doma proti Vyškovu nepotvrdili, přestože již ve 13. minutě vedli po trestném kopu Aleše Klody, pokládce Miroslava Procházky a následné konverzi 10:0. Pak však jakoby přestali hrát, pasivní obranou, nedůslednými skládkami nabídli rychlým vyškovským hráčům vrátit se do utkání. Vyškov ještě do první půle srovnal na 10:10 a ve druhém poločase svíral často Havířov na jeho polovině. Byl velmi blízko položení rozhodující pětky a v samotném závěru mohl o vítězství rozhodnout z nadějné pozice trestným kopem Václav Monček. Pro domácí tak byla nakonec remíza 10:10 malým vítězstvím.

Reportáž Dana Šumbery (zdroj: ČT24)