Setkání důchodců i dětí v Košticích

Kulturní dům v Košticích zaznamenal v páteční podvečer neobvyklý ruch. Scházeli se místní důchodci a zároveň rodiče přiváděli své ratolesti na vystoupení pro radost seniorů. Po uvítání panem starostou zatančily mažoretky Berušky v novém oblečení, děti pod vedením Ing. Novákové zazpívaly několik písniček.  

 

Nejmenší děti ze školičky přítomné dojaly svým párovým tanečkem. Paní učitelka Šubrtová už s předstihem přichystala Čertovský tanec, který větší děti s vervou předvedly. A nakonec přišla zumba pod  vedením Karolíny Fröhlichové.
 
 
 
Členky Vožekova sdružení připravily novinku - výstavu historie odívání „Takové jsme byly…….. ve 20. století“. Oblečení od roku 1910 do 90. let včetně doplňků (bez kloboučku a rukaviček by dáma vůbec nevyšla z domu) doplnily dobové módní časopisy a publikace, fotografie místních v oblečení z 20. století, stříhy na šití a pletení a obrázky z té doby, vše korunovaly publikace s fotografiemi z dílen Blanky Matragi. Zejména dámy si přišly na své a zavzpomínaly na dobu shánění pěkného oblečení pod pultem. S povzdechem kvitovaly kvalitu oblečení starého i 90 let. Na obrázcích si ukazovaly se slovy „To jsem taky měla“.
 
Zdrojem exponátů bylo koštické minimuzeum a soukromý archív Ireny Hellerové. V podobných akcích chce Vožekovo sdružení pokračovat a připravit další akce, např. Svatební den, módní přehlídku o historii odívání atd.
Po občerstvení nastoupila kapela Druhý dech a hrála rozjařeným důchodcům k tanci až do půlnoci.
Setkání důchodců bylo zároveň setkáním generací - byli zde všichni - děti, jejich rodiče i prarodiče.
 
Irena Hellerová, Koštice
/*json*/{"map":{"lat":50.409830329501,"lng":13.916931152344,"zoom":11,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":50.40545419204,"lng":13.948516845703,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/