Florbal: Ostrava - Liberec 6:5 po prodloužení

Ostrava - Florbalová extraliga pokračovala osmým kolem. Vítkovice využily zaváhání Tatranu Střešovice a po vítězství 9:3 na Spartě poskočily do čela tabulky. Havířovské Torpedo prohrálo s Future 8:12 a je na předposlední příčce. Remedicum Ostrava si drží osmé místo, když dokázalo zvítězit nad Libercem 6:5 v prodloužení.

Ostrava zatím nemůže být s letošní sezónou spokojena. Po porážce s Havířovem kapitán Petr Skácel vyřknul názor, že s výkony, které Remedicum předvádí, bude hrát maximálně o záchranu. Přitom minimálně semifinále je obvyklým předsezónním cílem ostravského klubu. Ani zápas s Libercem tradičnímu účastníkovi nejvyšší soutěže nevycházel podle představ. Domácí totiž v utkání čtyřikrát prohrávali, vydařila se jim až závěrečná třetina, ve které utkání otočili ve svůj prospěch. Bránit jednogólový náskok ve florbalu je ovšem obtížné a přesvědčili se o tom i ostravští. Liberec totiž dokázal srovnat na 5:5. Vítěze tak muselo určit prodloužení. V něm nakonec bod navíc zajistil Remedicu Patrik Šimíček, který tím zároveň zkompletoval hattrick.

Reportáž Petra Hrčky (zdroj: ČT24)