Basketbalisté NH Ostrava rozjeli sezonu výborně

Ostrava - Basketbalistům NH Ostrava se letos v ligové soutěži nebývale daří. V 10. kole na ně čekala další těžká zkouška. Do Ostravy přijel ambiciozní tým slovenských Levic, který chtěl neporazitelnost domácích na vlastní palubovce narušit.

A silným Levicím se v prvním poločase dařilo otupit nástup Ostravanů. Dokonce se dostali do vedení a domácí hodně zlobili. Hru Levic dirigovala nová posila z amerického Dallasu - rozehrávač Brockeith Pane, přesto se podařilo favoritovi zápasu jít do šaten v poločase s vedením 38:33. Američan Pane nakonec odehrál přes 32 minut a právě jeho odpočinek ve třetí čtvrtině o osudu zápasu rozhodl. Domácí vyhráli tuto část 23:10 a získali rozhodující náskok, který do konce utkání udrželi a vyhráli 80:67. V sezoně tak Ostravané prohráli z deseti utkání jediný zápas na půdě suverénního Nymburku a mohou se kochat pohledem na tabulku, která je registruje trochu nereálně na prvním místě před Nymburkem, který má však o zápas méně. Dalším utkáním Ostravanů bude v pátek od 18 hodin derby v Opavě.

Reportáž Davida Procházky (zdroj: ČT24)