Futsalový boj o Brno vyhrálo Tango

Brno - Městské futsalové derby mohlo Brno vidět opět po dvou letech. I když Tango výhrou 5:2 splnilo roli favorita, také hráči Helasu podali sympatický výkon. Zápas ozdobila i futsalově výborná návštěva, když do brněnské haly přišlo osm set diváků.

Tango do zápasu nastupovalo v roli jasného favorita, utkání ale lépe začal jeho městský rival. Helas už v šesté minutě vedl, když Cupákovu nahrávku využil Sýkora. Radost si však outsider dlouho neužíval, už minutu na to srovnal na 1:1 Brůna.

Ještě do poločasu dokázalo Tango získat vedení, když Seidler mazácky uvolnil Beleje, který neměl s překonáním brankáře Helasu Tuháčka větší problém. I když se do konce první půle skóre dál neměnilo, Tango mělo nad soupeřem viditelnou převahu.

Video Brněnské derby ve futsalu
video

Brněnské derby ve futsalu

Tango převahu ve druhém poločase zužitkovalo a proměnilo v další tři góly. Hned dvakrát se trefil Michal Seidler a poslední, pátý gól přidal Brůna. Za Helas stihl jen zkorigovat bodový stav Svoboda. Pohledný zápas tak skončil výhrou Tanga 5:2.

Lepší z brněnských týmů si tak v tabulce drží třetí místo za Chrudimí a Zručí, Helas je zatím devátý a na předposlední pozici má čtyřbodový náskok.

Tango Brno – Helas Brno 5:2 (2:1)

Branky: 7. a 37. Brůna, 22. a 28. Seidler, 12. Belej – 6. Sýkora, 37. Svoboda.

Tango: Kubíček – Havel Josef, Havel Jan, Brůna, Kovács, Chadzidis, Buršík, Dornay, Záruba, Belej, Seidler, Rick, Svoboda.

Helas: Tuháček – Cupák David, Cupák Vojtěch, Mrázek, Svoboda, Chalupský, Lerch, Ovčačík, Lidmila, Vlach, Švihálek, Klimeš, Sýkora.