Jihlava dokázala proti Spartě remizovat

Jihlava - Jeden z favoritů Poháru České pošty, Sparta, v prvním utkání osmifinále nepřesvědčila. Pražané se v Jihlavě rozešli s domácí Vysočinou smírně 1:1. Odveta se bude hrát na jaře.

Jihlava měla na dosah první vítězství v soutěžním utkání s letenským týmem, ale před vlastními diváky zahodila několik velkých šancí. Nakonec musela vzít zavděk nerozhodným výsledkem. Stejně skončil i vzájemný ligový zápas letos v říjnu. Pohárová odveta se uskuteční až na jaře v Praze. „Těžko můžu hráčům něco vytknout. Tedy kromě toho, jak naložili se svými vytvořenými šancemi,“ řekl jihlavský kouč František Komňacký.

Spartě se málem hodně vymstilo, že na Vysočině šetřila největší opory v čele s kapitánem Matějovským, bekem Pamičem a brankářem Vaclíkem, kteří odpočívali stejně jako zranění členové základní sestavy Jarošík, Krejčí a Kadlec. Jihlava své odhodlání naznačila už v páté minutě vedoucím gólem útočníka Sedláčka, který se prosadil po rohu. „Čekali jsme jiný výkon a lepší výsledek. To, co jsme dnes předvedli, na chválení určitě není,“ zlobil se trenér Sparty Vítězslav Lavička.

I po vedoucí brance měli domácí velkou převahu a brzy mohli vést výraznějším rozdílem: exsparťan Jungr neproměnil samostatný nájezd na náhradního brankáře Sparty Čecha a Sedláček vzápětí dvakrát neuspěl se střelami zblízka. Trest za špatnou koncovku přišel těsně před pauzou, když po Přikrylově centru vyrovnal Zápotočný.

Vítězslav Lavička
Zdroj: ČTK
Autor: Luboš Pavlíček

Lavička po půlhodině stáhl Jiráska, v kabině bylo dusno

Spartu částečně probralo až střídání: trenér letenských hráčů Lavička už po půlhodině hry stáhl Jiráska, jehož nahradil zkušenější Grajciar. „Nefungovalo nám to tak, jak mělo, a i když jsme krátce před koncem poločasu srovnali, v kabině jsem byl kritický. Brzká změna v sestavě byla nutná,“ uvedl Lavička.

Výkon Sparty mu prý hodně připomínal nepovedený bezbrankový ligový zápas v neděli v Příbrami. Jihlava, jejíž branku dnes nehájila někdejší dlouholetá sparťanská opora Blažek, i po přestávce mohla výhru strhnout na svoji stranu. Když domácí přestáli výpad hostujícího útočníka Balaje, Jungr těsně před koncem neuspěl ani ve své druhé dnešní příležitosti proti Čechovi.

Spartě tak v domácí odvetě bude k postupu stačit i bezbranková remíza. „Z celkového pohledu jsme dnes uhráli nepříznivý výsledek. Pohárová matematika je jasná. Jako domácí tým jsme měli a mohli udržet čisté konto,“ uvedl jihlavský trenér Komňacký.