Běh na Pustevny vyhrál Pinkas

Pustevny - Mráz mínus 12 stupňů Celsia, ale bezvětří a sluníčko. To byly podmínky pro letošní 43. ročník zimního Běhu na Pustevny. Na startu pod dolní stanicí lanovky byly téměř tři stovky běžců všech věkových kategorií. Na všechny čekala zasněžená 6400 metrů dlouhá trať na vrchol Pusteven.

Před startem závodu se bylo třeba pořádně rozběhat a prohřát, přeci jen mráz byl výrazný a v mínus 12 stupních Celsia čekalo nejlepší běžce půl hodiny běhu. Start v pravé poledne poslal téměř třísetčlenné pole běžců vstříc vrcholku. Krátce po startu se od ostatních odpoutal loňský vítěz juniorské kategorie a celkově třetí osmnáctiletý Michal Pinkas ze Slavie Havířov. Letos konkurenty nechal za sebou a do cíle doběhl první za 26 minut a 47 sekund. Se ztrátou 32 sekund doběhl druhý Martin Holiš ze Zubří, třetí Pinkasův oddílový kolega Jan Polášek a čtvrtý Vít Ryška z Valašského království. Mezi ženami byla nejrychlejší Alice Martikánová z týmu Horolezci Frýdek-Místek, před zkušenou Alenou Krchákovou a Dorotou Drozdovou.

Reportáž Davida Procházky (zdroj: ČT24)