Výstava Vynálezci a vynálezy v Brně

Výstava Vynálezci a vynálezy, která je od pondělí přístupná v Technickém muzeu v Brně, prezentuje pestré osudy více než 20 osobností, které po sobě zanechaly nesmazatelná díla světového či evropského významu v mnoha oborech lidské činnosti – v technice, lékařství, zemědělství, biologii, chemii, ale i v humanitních vědách. Na své si přijdou i milovníci kuriózních a absurdních výtvorů.

Zdroj: Miroslav Krupica Autor: Miroslav Krupica

Výstava  je společným projektem Národního muzea, Národního technického muzea a Technického muzea v Brně. V Praze, kde slavila obrovský úspěch, ji až do září letošního roku navštívilo více než sto tisíc lidí.

Součástí projektu je v Brně navíc interaktivní hra pro děti a dospělé Dobrodružství vědy, která vznikla ve spolupráci šesti zemí v rámci projektu Evropské unie a která byla v krátké době představena v České republice v březnu 2011 právě v Technickém muzeu v Brně. Podařilo se nám ji získat zpět díky Středoevropské unii technických muzeí a tato hra bude prezentována jako součást výstavy Vynálezci a vynálezy.