Silvestr a Nový rok s brněnským studiem České televize

Na oslavy příchodu nového roku se připravuje i brněnské studio České televize. Na Silvestra divákům nabídne pohádku i zábavu ve společnosti oblíbených tváří. Nový rok pak přivítá s premiérovými pořady – jubilejním dílem Manéže Bolka Polívky nebo televizním filmem Definice lásky na námět Michala Viewegha .

Pondělí 31. prosince

V silvestrovském programu České televize nebude chybět repríza velmi úspěšné pohádky Lotrando a Zubejda s Bárou Seidlovou a Jiřím Strachem. „V roce 1996 ji v brněnském studiu natočil Karel Smyček,“ připomněla mluvčí televizního studia v Brně Hana Orošová.

O zábavu hodinu před koncem roku se postará pořad Do roka a do dna s Pavlem Zedníčkem, Janou Paulovou a jejich hosty z herecké branže. „Jedná se o pásmo vyprávění a písniček. Podobný pořad v Brně vznikl už loni i v předchozích letech a byl u diváků velmi úspěšný,“ řekla mluvčí.

Úterý 1. ledna - Nový rok

Po silvestrovské půlnoci bude diváky ČT2 bavit pořad Ples na provázku z prostředí divadla. Jde o záznam silvestrovského improvizačního představení Divadla Husa na provázku Jiří Kniha hledá autora. Zazní známé písně Depeše, Dám dělovou ránu, Muchomůrky bílé, všechny v podání zpívajících herců z divadla a skupin Meteor a Sex Beatles. „Kdo má rád poetiku Divadla Husa na provázku, určitě si přijde na své,“ slíbila Hana Orošová.

V časných ranních hodinách televize uvede i sestřih nejlepších okamžiků ze silvestrů Vladimíra Menšíka. Mnohé z těchto pořadů se natáčely i v Brně.

Vysílací čas krátce po poledni bude na ČT2 patřit dětem. „Ve 13.55 vysíláme záznam slavnostního předávání cen talentovaným dětem Zlatý oříšek. Moderuje ho Aleš Cibulka,“ řekla mluvčí.

„Tříkrálový“ víkend 5. a 6. prosince

Večery prvního víkendu v novém roce podle Orošové ovládnou velmi očekávané novinky z brněnského studia. Sobotní večer bude patřit jubilejnímu padesátému dílu populární Manéže Bolka Polívky, v neděli večer bude na programu premiéra filmu režiséra Jána Sebechlebského Definice lásky, která vznikla na náměty povídek Michala Viewegha.

V neděli v 18 hodin na ČT1 zazní přímý přenos Tříkrálového koncertu z brněnského Městského divadla, ve kterém vystoupí například skupiny Čechomor, Charlie Straight nebo zpěvačka Jana Kirschner. „Je to poděkování koledníkům a všem, kdo přispívají do charitativní tříkrálové sbírky,“ doplnila informace o pořadu Hana Orošová. Jeho moderátory budou Martina Kociánová a Jan Čenský.