Americký gospelový soubor a Stella Jones vystoupí v Červeném kostele

Ostrava - Zpěvačka Stella Jones objíždí spolu s The Christmas Gospel Singers středoevropská města s vánočním programem. Pět koncertů má v těchto dnech také v České republice. V úterý zpívala v Plzni, dnes večer bude v Pardubicích, zítra v Olomouci, následovat bude koncert v ostravském evangelickém kostele v centru města. Českou sérii zakončí 22. prosince vystoupením v katedrále Petrov v Brně, které navštívila už v loni.

Stella Jones je černošská zpěvačka, která se narodila v umělecké rodině v Berlíně. V současné době žije v Rakousku. Otec byl bebopový trumpetista, matka bluesová zpěvačka a umělkyně, která patřil k hnutí Fluxus. Od útlého věku hraje na klávesy a zpívá.

Skupina American Christmas Gospel, která se věnuje tradiční křesťanské americké hudbě, už existuje deset let. Stella Jones i ostatní členové sboru vystupují v různých uskupeních. Zpavačka spolupracuje například také Omarou Portuondo ze skpupiny Buena Vista Social Club nebo Ninou Hagen.

Vystoupení v ostravském kostele v Českobratrské ulici začne v pátek v pátek o půl osmé večer. Vstupenky jsou k dostání v předprodeji Ostravského informačního centra. Nejlevnější jsou za 490 korun.