Ostravští loutkaři budou hrát den před Vánocemi celý den

Ostrava – Divadlo loutek Ostrava bude hrát den před Štědrým dnem od rána do podvečera. Loutkaři začnou v deset hodin dopoledne 736. reprízou úspěšné vánoční hry Půjdem spolu do Betléma, kterou napsal podle starých lidových her z Valašska Jaroslav Bařinka. Následovat bude poslední novinka tohoto roku - Perníková chaloupka.

Pohádku o Jeníčkovi a Mařence soubor hraje od poloviny prosince, v režii Václava Klemense, ve verších básníka Václava Renče a s loutkami Michala Hejmovského. Odpoledne odehraje znovu obě představení, vánoční hra začíná ve tři odpoledne.

Představení Půjdem spolu do Betléma se pak dočká už jen jedné reprízy. Na Štěpána ji loutkaři zahrají po 783.

„Touto rekordní reprízou bude jevištní život této vánoční inscenace definitivně ukončen. 738. představení bude derniérou,“ uvedla produkční divadla Ivana Kytlicová. Tato vánoční hra je v repertoáru ostravského loutkového divadla od listopadu 1990.

„Inscenaci nahrál a vydal Český rozhlas, Česká televize ji natočila v interiéru původního dřevěného kostela sv. Kateřiny v Ostravě-Hrabové v roce 1999 a téhož roku ji vysílala na Štědrý den,“ doplnila produkční.