Bruntál chystá rekonstrukci nádraží

V Bruntálu se chystá rozsáhlá rekonstrukce autobusového stanoviště na ulici Nádražní. To se rozroste v dopravní terminál, přímo propojený s vlakovým nádražím.

„Přes tisíc lidí denně, kteří zde přestupují a prochází, si nové řešení zaslouží. Terminál přinese bezpečí, lepší a funkční přestupování, navíc bude vzhledově zajímavý. Projekt pozitivně ovlivní autobusovou, vlakovou, osobní i pěší dopravu a přinese konečně reprezentativní podobu významného vstupního bodu do Bruntálu,“ říká starosta Bruntálu Petr Rys.

Nádraží po rekonstrukci získá unikátní vzhled – tvarem má připomínat prohnuté křídlo. Pod něj by se pak měla vejít čekárna s občerstvením i informační centrum s novým informačním systémem. Přibude parkoviště, přístřešek na kola a odpočinková zóna, opraví se nástupní ostrůvky a komunikace, celý areál se také značně zazelení.

Ještě před zahájením samotných stavebních prací bude zdemolována stará střešní konstrukce a stará nádražní budova. Projekt bude financován především z evropských dotací, zbytek doplatí město. Celkový rozpočet je 74,7 miliónů korun, z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko připutuje celkem 63,2 miliónů.

Rekonstrukce mostu v Bruntále
Zdroj: infoportaly.cz

„Další projekt dopravního terminálu ve Studénce je nyní v hodnocení. Máme také připraveno 190 milionů korun na nové terminály v Třinci a Havířově, které města řeší společně s Českými drahami,“ řekl David Sventek, ředitel Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko. Výzva k předkládání projektů týkající se Třince a Havířova probíhá do 25. ledna 2013.

Regionální rada Moravskoslezsko v letech 2007-2013 zodpovídá za uplatnění přibližně 19 miliard korun z evropských fondů v Moravskoslezsku. Doposud podpořila přes 700 projektů dopravní infrastruktury, veřejných služeb, rozvoje měst a venkova, cestovního ruch nebo regenerace brownfields dotací více než 16 miliard korun.

Rekonstrukce nádraží v Bruntálu bude probíhat od března 2013 do dubna 2014. Autobusové stanoviště bude po dobu prací uzavřeno, doprava však bude kompenzována na okolních zastávkách.