Hokejisté Zlína prodloužili chomutovské trápení a drží druhé místo

Zlín – Zatímco z počátku sezóny se žlutomodrým na domácím ledě příliš nedařilo, v posledních zápasech začínají z PSG Arény vytvářet pevnost téměř nedobytnou. Outsider z Chomutova mohl na úspěch pomýšlet jen v první části, potom už ale na ledě kralovali Berani.

Převahu extraligově zkušenějšího týmu potvrdil už ve třetí minutě Matějíček, který Kostúra propálil ránou od modré. Piráty se snažila vrátit do hry jejich největší hvězda – Michael Frolík, ten totiž už v deváté minutě nabil k vyrovnání Pavlasovi.

Urputnost obou týmů pokračovala hned záhy, v desáté minutě vrátil domácím vedení Kubiš a „baby Jágr“ Frolík na druhé straně ještě před koncem jedenácté minuty opět servíroval na vyrovnání Zálešákovi.

Po vyrovnaném začátku utkání asi jen málokdo tušil, že v zápase se budou trefovat už jen Valaši. Potvrzení výhry načal v pětadvacáté minutě Balaštík a po chvíli zmrazil pirátské naděje Melenovský.

Gólové tečce Kubiše na 5:2 ze závěru poslední třetiny musel dát ještě oficiální pečeť videorozhodčí. Zlín ale potvrdil, že domácí prostředí už není pro Berany prokletím. Chomutov naopak po slibném začátku sezóny dál hledá ztracenou formu.

PSG Zlín - Piráti Chomutov 5:2 (2:2, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Matějíček (Melenovský), 10. Kubiš (Balaštík, Hamrlík), 26. Balaštík (Linhart, Hamrlík), 32. Melenovský (Kubiš), 60. Kubiš (Linhart, Leška) - 9. Pavlas (Michael Frolík, D. Hruška), 11. Zálešák (Michael Frolík). Rozhodčí: Husička, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 4417.

Zlín: J. Sedláček - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Kotvan, Tesařík, Matějíček, Řezníček - Balaštík, Leška, Kubiš - Okál, Čajánek, Veselý - Honejsek, Holík, F. Čech - Fořt, Melenovský, Köhler. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Chomutov: Kostúr (32. Hanuljak) - Palin, Mrázek, Pulpán, Rýgl, Trefný, Bartejs, Pavlas - D. Hruška, Zálešák, Michael Frolík - Důras, Y. Treille, Hřebejk - Lušňák, Sikora, Hromas - Chlouba, Gajovský, M. Procházka. Trenéři: Antonik, Liška a Mikšovic.