Třinec i Vítkovice mají nabitý program

Hokejisté Třince i Vítkovic mají v posledních dnech roku nejnabitější program podzimní sezony. Třinec hrál včera druhý zápas ve dvou dnech a podobný rozvrh mají i hráči Vítkovic, kteří domácí ligu vyměnili za prestižní Spenglerův pohár. V Davosu obhajují loňské třetí místo.

I bez zraněného Jiřího Hudlera si třinečtí Oceláři poradili s kladenskými Rytíři Jaromíra Jágra. Polovinu ze čtyř branek hostů vstřelil útočník Daniel Rákos. Naopak jedinou korigující branku domácích si připsal Jaromír Jágr, který se v tabulce střelců přibližuje vedoucímu Martinu Růžičkovi. Třinec se díky výhře 4:1 posunul navíc na třetí místo Extraligové Tabulky.

Ve švýcarském Davosu vstoupili do Spengler Cupu Vítkovice velmi dobře. Obhájci bronzu vedli po deseti minutách už dva nula, díky dvěma trefám Rudolfa Huny. Ostravané vedli o dva góly ještě dvakrát 3:1 a 4:2, Ufa však dokázala skóre srovnat a v prodloužení po dvanácti sekundách rozhodl Kirill Koltsov o vítězství Rusů 5:4. Dnes od patnácté hodiny hrály Vítkovice druhý zápas se švýcarským Fribourgem o přímý postup do semifinále.