Dolní Vítkovice a Landek Park i na Nový rok

Ostrava - I první den v novém roce je v Ostravě možno prožít kulturně. Návštěvníky uvítá jak industriální oblast Dolní Vítkovice, tak největší české hornické muzeum Landek Park. „Zpestřit si volno a pobavit se může celá rodina,“ láká k návštěvě ředitel sdružení Dolní oblast Vítkovice Petr Koudela.

V čase od 10 do 18 hodin budou probíhat prohlídky industriální oblasti, v Multifunkční aule Gong je k vidění mimořádná výstava jednoho z nejlepších českých architektů Josefa Pleskota nebo expozice obřího plátna Zavraždění sv. Václava z roku 1844.

V historické budově VI. energetické ústředny je v provozu Svět techniky, interaktivní muzeum vědy a techniky. Na více než stovce exponátů mohou malí i velcí netradičně zábavnou a hravou cestou objevovat taje vědy a techniky od parního stroje až po současnost.

Hornické muzeum Landek
Hornické muzeum Landek

Také v Landek Parku je otevřeno, tady kromě fárání do dolu a expozice báňského záchranářství láká i kouzelná příroda magického vrchu Landek. „Na Landeku je možné strávit skutečně celodenní výlet. Máme tady hornické expozice, stylovou havířskou restauraci, překrásnou přírodu na procházky,“ uzavírá ředitel Landek Parku Lumír Plac